نقش دپاپکس در درمان اختلالات جنسی آقایان

داروی پاروکستین (Paroxetine) با اسم تجاری دپاپکس یک داروی ضدافسردگی برای درمان اختلال وسواس فکری، اختلال افسردگی ماژور، اختلال اضطراب اجتماعی، اختلال وحشت، اختلال استرس پس از سانحه، اختلال دیسفوریک قبل از قاعدگی و اختلال اضطراب فراگیر است.

نقش دپاپکس در درمان اختلالات جنسی آقایان

داروی پاروکستین (Paroxetine) با اسم تجاری دپاپکس یک داروی ضدافسردگی برای درمان اختلال وسواس فکری، اختلال افسردگی ماژور، اختلال اضطراب اجتماعی، اختلال وحشت، اختلال استرس پس از سانحه، اختلال دیسفوریک قبل از قاعدگی و اختلال اضطراب فراگیر به کار برده می‌شود که توسط شرکت دارویی ابیان فارمد تولید شده است، اما یکی از ویژگی‌های بارز این دارو درمان زود انزالی در آقایان است.

مصرف این دارو در طول دوره‌ای که توسط پزشک تجویز می‌شود تاثیر زیادی در بهبود اختلالات جنسی آقایان گذاشته و به کیفیت روابط زناشویی کمک زیادی می‌کند. مصرف این دارو تنها با نسخه پزشک و دستور پزشک امکان پذیر است زیرا در صورت مصرف خودسرانه و غیر اصولی احتمال بروز تداخل دارویی یا عوارضی از قبیل سردرد، اسهال، حالت تهوع و خواب آلودگی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با راهکار درمان اختلالات جنسی توسط داروی دپاپکس (پاروکستین) آشنا کنیم.

داروی دپاپکس چه کاربردهایی دارد؟

دپاپکس یکی از داروهای موثر در درمان افسردگی است که در گروه مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) قرار دارد. دپاپکس با تاثیر بر فرایندهای شیمیایی داخل مغز با پاروکستین باعث درمان موارد زیر می‌شود:

  • اختلال افسردگی ماژور
  • حملات پانیک یا اختلال هراس (Panic)
  • اختلال وسواس فکری – عملی (OCD)
  • اختلال اضطرابی
  • اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)
  • اختلال ناخوشی پیش از قاعدگی (PMDD)

* همچنین از دپاپکس (پاروکستین) برای درمان زودانزالی در آقایان با تجویز پزشک نیز استفاده می‌شود.

جهت مطالعه بیشتر

یکی از موثرترین داروها برای درمان افسردگی داروهای دسته مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) هستند که یکی از تاثیرگذارین‌ترین داروهای این دسته پاروکستین است. این داروها برای درمان افسردگی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند زیرا عوارض کمتری نسبت به سایر داروها دارند. افسردگی ارتباط زیادی با اضطراب دارد که این دسته از داروها با مهار بازجذب سروتونین به درمان اختلال پرداخته و روی سایر انتقال دهنده‌های عصبی دیگر اثر نمی‌گذارند.

پاروکستین و تاثیر مهم آن بر درمان افسردگی

درمان مشکلات جنسی آقایان

دپاپکس برای زودانزالی مفید است؟

یکی از راه‌های درمان زودانزالی مصرف پاروکستین است. افرادی که دچار زودانزالی هستند قطعا نام این دارو را شنیده‌اند. دپاپکس یا پاروکستین دارویی است که با گذراندن یک دوره بلند مدت به درمان زودانزالی کمک می‌کند و در حال حاضر به جز درمان افسردگی برای درمان زودارضایی آقایان نیز توسط پزشکان تجویز می‌شود.

تاثیر داروی دپاپکس در اکثر موارد سه هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان می‌دهد پس لازم است بدانید که در طول دوره درمان با داروی دپاپکس باید صبور باشید و در صورت عدم مشاهده تاثیر دلخواه به هیچ عنوان مقدار مصرف دارو را خودسرانه تغییر ندهید زیرا حداقل سه هفته لازم است تا تاثیر دارو در شما پدیدار شود.

از جمله عوارض داروی پاروکستین می‌توان به تاری دید، اختلال دیابت کنترل شده، اختلالات کبدی، اِدم محیطی، احتمال شکستگی استخوان بخصوص در مراحل اولیه مصرف دارو اشاره کرد.

دپاپکس و درمان زودانزالی در مردان

زودانزالی اختلالی است که در بین ۳۰ تا ۴۰ درصد مردان بالغ وجود دارد و می‌توان گفت از شایع‌ترین اختلالات جنسی در بین آقایان است. انزال زودرس زمانی اتفاق می‌افتد که انزال بدون اراده و کنترل شخص و برخلاف میل او انجام شود. برای درمان این اختلال از طریق دارو می‌توان از داروهای مهارکننده بازجذب سروتونین (SSRIs) و ضدافسردگی مانند پاروکستین، داپوکستین، فلوکستین، سرترالین استفاده کرد و همچنین در بعضی از موارد از داروی ویاگرا نیز استفاده می‌شود.

مکانیسم اثر داروی پاروکستین در بدن

در هنگام مصرف دپاپکس (پاروکستین) در مغز فرایندهای شیمیایی رخ می‌دهد که منجر به ایجاد تعادل ماده‌ای به نام سرتونین می‌شود. این ماده به بهبود روحیه، کیفیت خواب، اشتها و سطح انرژی کمک زیادی می‌کند و این امر باعث می‌شود تا فرد با اشتیاق بیشتری به زندگی فردی و اجتماعی خود ادامه دهد. از تاثیرات دیگر سرتونین می‌توان به برطرف کردن احساس ترس، اضطراب، افکار ناخواسته و احساس وحشت پس از سانحه اشاره کرد همچنین با مصرف این دارو می‌توان میزان انجام کارهای مکرر و تکراری مانند شمردن اجسام، شستن مکرر دست‌ها و … را تا حد زیادی کاهش داد.

دپاپکس، داروی ایرانی ضدافسردگی و زودانزالی

انواع گوناگونی از داروی پاروکستین به صورت خارجی در بازار وجود دارد اما شرکت دارویی ابیان فارمد پاروکستین را در داخل کشور با نام تجاری دپاپکس تولید و عرضه کرده است تا هموطنانی که از افسردگی و ناتوانی جنسی رنج می‌برند به راحتی بتوانند پس از مراجعه به پزشک و با دستور پزشک این دارو را با قیمتی مقرون به صرفه‌تر از نمونه‌های مشابه خارجی خریداری کنند. استفاده از پاروکستین بدون تجویز پزشک به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

آیا مصرف دپاپکس باعث ناباروری می‌شود؟

شواهد قطعی برای ناباروری با مصرف پاروکستین وجود ندارد اما مشورت با پزشک و انجام آزمایش‌های مربوطه می‌تواند راهکار مناسب‌تری برای پی بردن به این مسئله باشد.
در زنان هیچ شواهدی نیست که نشان دهد با مصرف پاروکستین شخص دچار ناباروری شده است اما اگر قصد دارید باردار شوید بهتر است قبل از مصرف دارو با پزشک خود مشورت کنید.

عوارض قطع داروی پاروکستین

در صورت قطع دپاپکس (پاروکستین) به صورت ناگهانی سندرمی بروز می‌دهد که شامل گیجی، سردرد، ضعف، افسردگی برگشتی، تهوع، بی خوابی، تمرکز ضعیف، اضطراب، پارستزی، علائم تنفسی فوقانی و علائم مشابه میگرن است.

این سندرم زمانی رخ می‌دهد که دست کم یک ماه و نیم از شروع درمان گذشته باشد و معمولا بعد از 3-2 هفته از بین می‌رود. افرادی که در ابتدای شروع درمان دچار عوارض جانبی گذرا می‌شوند بیشتر در معرض دچار شدن به عوارض قطع دارو قرار دارند.

مشکلات جنسی آقایان

خرید داروی درمان کننده اختلالات جنسی آقایان

شما می‌توانید داروی دپاپکس و سایر داروهای تولید شرکت دارویی ابیان فارمد را از داروخانه‌های سراسر کشور خریداری کنید. اما برای خرید دپاپکس این نکته را در نظر داشته باشید که خرید این دارو نیاز به نسخه پزشک دارد. برای مشاهده لیست داروخانه‌ها می‌توانید به صفحه “داروخانه‌های طرف قرارداد ابیان فارمد” مراجعه کنید.

صرع و ازدواح

ازدواج با شخص مبتلا به صرع | صرع مانعی برای ازدواج؟

درمان اختلالات جنسی آقایان

نقش دپاپکس در درمان اختلالات جنسی آقایان

لوودوپا و پارکینسون

لوودوپا چیست؟ | نقش لوودوپا در درمان بیماری پارکینسون

Depapax

دپاپکس چیست؟

پاروکستین داروی ضد افسردگی از دسته‌ی مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین است و برای درمان افسردگی ماژور، حمله‌ی عصبی پانیک یا وحشت‌زدگی، اختلال وسواس اجباری یا OCD، اختلالات اضطراب منتشر، فوبیای اجتماعی و اختلال استرس پس از سانحه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Depapax

دپاپکس چیست؟

پاروکستین داروی ضد افسردگی از دسته‌ی مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین است و برای درمان افسردگی ماژور، حمله‌ی عصبی پانیک یا وحشت‌زدگی، اختلال وسواس اجباری یا OCD، اختلالات اضطراب منتشر، فوبیای اجتماعی و اختلال استرس پس از سانحه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تهران، میدان ونک، خیابان خدامی، پایین‌تر از هتل هما، جنب خیابان ارم، پلاک ۴۲

لینک‌های مهم

مجله پزشکی
فرصت‌های شغلی
درباره ابیان فارمد
تماس با ابیان فارمد
محصولات ابیان فارمد
هلدینگ دارویی گلرنگ

مکمل‌های ابیان فارمد

لیکو آپ
لیکو اُلی
لیکو رویال
لیکو میون
لیکو زینک
لیکو مولتی

داروهای ابیان فارمد

مزاکتال
دپاپکس
دوبسیکا
فلوسیترین
لپارسید ۱۲۵
لپارسید ۲۵۰
سیمیوال ۵۰۰
کِی‌ سی تب ۵
کِی‌ سی تب ۱۰

آخرین مقالات پزشکی

سرماخوردگی چیست؟ | چطور آن را درمان کنیم؟
چرا افسرده می‌شویم؟ | افسردگی در زنان و مردان
پارکینسون و 5 واقعیتی که باید بدانید
کاربرد داروی والپروات سدیم چیست؟
آیا امکان دارد کودکان به پارکینسون مبتلا شوند؟
شرکت داروسازی ابیان فارمد

شرکت داروسازی ابیان فارمد با تمرکز بر تحقیق و توسعه گسترده و رویکردی مبتنی بر علم و تخصص فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ در صنعت داروسازی کشور آغاز نموده است. ابیان فارمد با بهره گیری از بهترین متخصصین و محققین داخلی و همکاری با شرکای بین المللی خود، همواره در جهت تولید داروهای تخصصی با بالاترین سطح کیفی و منطبق بر استاندارد های جهانی کوشیده است.

شماره تماس ابیان فارمد : ۰۲۱۹۱۲۰۰۰۹۰